Zabieg dermatochirurgiczny Roll-Cit medyczny

Wywołuje naturalną indukcję kolagenu, która jest rezultatem fizjologicznego zachowania skóry gojącej na powstałe w niej mikrourazy. Nawet jeśli mikrokanaliki powstałe w wyniku nakłuwania skóry urządzeniem są bardzo minimalne, w każdym z nich zachodzą trzy klasyczne fazy procesu gojenia się:

  • stan zapalny,
  • formowanie nowych tkanek,
  • modelowanie tkanek.

Igiełki o długości znajdujące się w urządzeniu, penetrują naskórek bez jego usuwania, w wyniku czego naskórek jest jedynie „podziurkowany” i goi się w szybkim tempie. To uszkodzenie naskórka wywołuje lokalne krwawienie, ponieważ igiełki penetrują na głębokość około 3-6 milimetrów w przypadku urządzeń profesjonalnych. Wywołuje to pierwszą fazę procesu gojenia się – stan zapalny. Jeśli spojrzymy na pojedyncze miejsce po ukłuciu skóry wałeczkiem, to pozostaje ono bez istotnej reakcji na to ukłucie. Natomiast całkowicie inaczej zachowuje się skóra po powstaniu w niej tysiąca mikro uszkodzeń, jeden obok drugiego. Proces ten może przeistoczyć się w zlewający się jeden obszar i spowodować powstanie tuż pod naskórkiem kolagenu na całym obszarze. Produkcja kolagenu spowalnia się po upływie kilku miesięcy w czasie, których skóra uzyskuje zwiększoną spoistość i napięcie. Takie rezultaty można przyrównać jedynie do lasera głębokiego lecz bez niszczenia naskórka, co stanowi największą korzyść wykonywania zabiegu. Uważa się również, że im głębsza penetracja do skóry właściwej tym większa produkcja wysokiej jakości kolagenu i elastyny.

Wskazania do zabiegu mikronakłuwania skóry

Zalecenie odbudowy prawidłowego napięcia skóry starzejącej się

Jest to znacznie mniej ryzykowna procedura od chirurgicznego liftingu i w niektórych przypadkach zastępuje ona poważne zabiegi chirurgii plastycznej. Wraz z prostą procedurą mikronakłuwania skóry, uzyskuje się wspaniałe rezultaty skóry nad powiekami w postaci trwałego podniesienia brwi. Jako alternatywa do zabiegów laserem, szczególnie dla pacjentów z cienką skórą, gdzie zabiegi laserowe nie są wskazane.

Blizny potrądzikowe

Blizny ulegają znacznej poprawie i jeśli są pozbawione pigmentu (w kolorze białym) mogą uzyskać bardziej naturalny kolor po mikronakłuwaniu.

Redukcja zmarszczek

Zabieg można łączyć z mezoterapią:

  • Roll-cit medyczny – 1 zabieg 600 zł
  • Roll-cit medyczny – 3 zabiegi 1500 zł
  • Roll-cit medyczny – 5 zabiegów 2300 zł